Cosmegram instalif krem Ürün Görseli

Alnımdaki kırışıklıklardan nasıl kurtulurum?

Yaş ve kırışıklıklar

Tekrarlayan kaş çatma endişe çizgilerinizin bazılarına neden olabilir, ancak yaşlanma ve cilt esnekliğini kaybetme, güneşe maruz kalma ve genetik suçlar da olabilir.

Yine de, o kırışıklıkları henüz örtbas etmemek için stilistinize acele etmeyin. Yaşam tarzı değişiklikleri ve kozmetik ürünler ile alnındaki kırışıklıkların görünümünü azaltabilirsiniz.

Alın kırışıklarını azaltmak için yaşam tarzı değişiklikleri

Yaşam tarzınızın cildinizin sağlığı ve kırışıklık oluşumu üzerinde çok büyük etkisi vardır. Cildinizi pürüzsüz tutmak ve erken yaşlanmayı önlemek için aşağıdaki adımları uygulayın:

1. Güneş kibar olun

Güneşin mor ötesi ışınlarına uzun süre maruz kalma, erken yaşlanmaya ve kırışıklıklara katkıda bulunur. Göre araştırma , SPF 15 günlük kullanım veya üstü güneş kremi cilt yaşlanmasına yavaşlatır ve koyu lekeler ve kırışıklıkların riskini azaltır.

2. Stres yönetimi

Endişe, alnınızı kırpmaya ve böylece alnındaki kırışıklıklara neden olur. Tüm streslerden kurtulmak zor, ancak kontrol altında tutmanız önemlidir. Stres yönetimine yardımcı olmak için şunu deneyin:

 • meditasyon
 • yoga uygulaması
 • diyafragma solunumu
 • aromaterapi
 • sağlıklı bir diyet yemek
 • yeterince uykuya dalmak
 • bir terapistle konuşmak
 • günlüğe
 • günlük egzersiz

3. Sulu kalmaya devam edin.

Kuru ciltler kırışıklıkları daha belirgin hale getirir. İyi nemlendirilmiş cilt, alnındaki kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Ancak içten dışa akma önemlidir. İyi sulu kalabilmek için, her gün en az sekiz 8 onsluk bardak sıvı içirin. Egzersiz yaparken veya güneşte zaman geçirirken, daha fazla içmeniz gerekir.

Limon ekleyerek veya meyve vericisi kullanarak suyunuzun lezzetini değiştirebilirsiniz.

4. Dengeli bir diyetle yemek

Kırışıklık söz konusu olduğunda, “ne yemek yiyorsun” deyince doğrudur. 2007 araştırma sonuçlarına göre , diyet cilt yaşlanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Araştırmacılar, Amerikan orta yaşlı kadınlarda C vitamini ve linolenik asit (bir omega-3 yağ asidi) alımının daha yüksek olduğunu, kuru cilt riskini azalttığını keşfetti. C vitamini, “kırışmış” görünme riskinin düşüklüğü ile bağlantılıydı. Yağda ve karbonhidratta yüksek bir diyet, kırışıklık ve deri atrofisi riskini artırdı.

5. Sigarayı bırakın

Akciğer kanseri , amfizem ve kalp hastalığı riski arttığında sigarayı bırakmanız için yeterli değildir, belki erken yaşlanma ve kırışıklık düşüncesi olur.

Sigara, erken yaşlanmanın ve kırışıklıkların ana nedenidir. 2008 araştırmasına göre , tütün dumanı içindeki kimyasal maddeler kollajen üretimini düşürüyor ve cildin elastikiyetine zarar veriyor ve bu da erken yaşlanmaya ve kırışıklıklara neden oluyor.

Alın çizgilerini en aza indiren 4 kozmetik

Birçok kozmetik markası, kırışıklardan kurtulmak için sihirli bir mermi bulunduğunu iddia eder – ve çoğu faydasızdır. Bununla birlikte, bazı güzellik ürünleri gerçekten yardımcı olabilir. Bunlar arasında şunlar bulunur:

1. Retinole sahip ürünler

Retinol, tretinoin olarak bilinen reçeteli A vitamini yan ürününün hafif bir formudur. Tretinoin , akne ve kırışıklıkları tedavi etmek için ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından onaylanmıştır. Retinol cilt hücresi cirosunu geliştirir ve kollajen üretimini destekler. Gerçi retinol güneş ışığında iyi tutunamıyor. En iyi sonucu almak için gece retinol içeren ürünleri kullanın.

2. Ürünleri glikolik asitle eksfoliasyon

Glikolik asit, daha sağlıklı, daha genç görünen cildi ortaya çıkarmak için cildi pul pul dökmek için kullanılan bir alfa hidroksi asittir. Glikolik asit pek çok kimyasal kabuğun ana bileşenidir. Ayrıcalıklı tezgahta püskürtücüler de var. Glikolik asit güneş hassasiyetine neden olabilir, bu nedenle glikolik asit ürünlerini kullandıktan sonra güneş kremi giydiğinizden emin olun.

3. Astar

Tıpkı boya astarı boya için bir yüzey hazırlarken, yüz astarı cildinizi temel için hazırlar. Primer alin kırışıklardan kurtulamayacak, ancak onları daha az farkedebilecek kadar ucuz bir yol. Astar tozu, jöle veya krem ​​şeklinde gelir. Buruşuk cildi “düzleştirir” ve vakfın gün boyunca kalmasına yardımcı olur.

4. Botoks

İğneler sizi korkutmuyorsa, alnındaki kırışıklıklar ile mücadele etmek için Botox enjeksiyonlarını düşünebilirsiniz. Botox, botulinum toksinden yapılmış bir ilaçtır. Belirli kaslara enjekte edildiğinde, geçici olarak kasları felç eder ve böylece onları kasılamazlar. Bir başka deyişle, kaşlarını çattığınızda, alnınız doğal olarak kırışmaz. Botox enjeksiyonları herkes için değil. Bir fiyat etiketi taşırlar ve Botox nadir görülen yan etkilere neden olabilir:

 • Enjeksiyon yerinde ağrı, şişme veya morarma
 • baş ağrısı
 • grip benzeri semptomlar
 • kuru göz

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

 • İsim
 • Eposta
 • Yorum

YORUMLAR (0 )