Cosmegram instalif krem Ürün Görseli

Kırışıklar nasıl giderilir?

İster 35 yaşındasınız, ya da yaşlanmanın ilk işaretlerini görmeye başladınız mı, yoksa doğum gününüzü gizli tutmayan deriyle 55 kırışıklıkları azaltmanın yollarını mı arıyorsunuz gündeminizdedir.

Uzmanlar, aynı zamanda, çoğumuz kırışıklık savaşını kaybediyor, genç kızgınlığının dimmer anahtarı üzerinde çaresizce izlediğini söylüyor.

Hackensack Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki bir dermatolog olan Robin Ashinoff, “Günümüzde sahip olduğumuz bilgi ve teknolojilerle cildin yaşlanmasının kaçınılmaz olduğuna inanıyoruz, ancak birçok kadın ve erkek bugün hissettiğiniz kadar genç görünüyorsunuz” diyor. New Jersey.

Doğru yolu seçmenize yardımcı olmak için Ashinoff’a ve diğer birçok uzmana kırışıklıkların azaltılması için gerçekten neyin yol açtığını sordu . Aşağıda, uzmanların bir fark yaratabileceğini söyleyen 23 yolu var . Bazıları dermatoloğa ziyarete ihtiyaç duyarken bazıları kendi başınıza yapabileceğiniz şeylerdir.

Kırışıklıklar Nasıl Azaltılır: Neler Yapabilirsiniz?

1. Güneş’ten sakın. Kırışıklıkların 1 numaralı nedeni , etkisini belgeleyen onlarca çalışma. Tek yumurta ikizlerine bakan bir çalışmada, New York plastik cerrahı Darrick Antell, MD, güneşe maruz kalmanın kalıtımdan daha önemli olduğunu buldu. Güneş saatini kısıtlayan kardeşler, daha az kırışıklık çekti ve güneş ibadet ikizlerine göre daha genç görünüyordu.

Güneşte dışarı çıkmanız gerekiyorsa, Amerikan Dermatoloji Akademisi güneş kremi giyiyor der ! Sizi cilt kanserinden korur ve aynı zamanda kırışıklıkları önlemeye yardımcı olur.

2. Sigara içmeyin. Araştırmaların bir kısmı hala tartışmalı ancak , cigin önemli bileşenleri olan kollejen ve elastiğini parçalayan bir enzim salgılarken sigara dumanı yaşlanmayı giderek daha fazla araştırıyor . Londra’daki St. Thomas Hastanesi’ndeki İkiz Araştırma Birimi’nde yapılan kardeşlik çalışmaları, sigara içen erkek kardeşin veya kız kardeşinin, daha fazla buruşmuş ve sigara içmeyenlerden% 40 daha inceltilmiş cilt eğilimi gösterdiğini keşfetti.

3. Yeterli uyku al . Yale dermatolog Nicholas Perricone, MD, yeterince uyku çekmediğinizde, cildi cildi parçalayan bir hormon olan aşırı kortizol ürettiğini söyledi. Perricone, yeterince dinlenmenin tadını çıkardığını ve cildi daha kalın, daha “elastik” ve kırışık olma ihtimalini azaltan daha fazla HGH ( insan büyüme hormonu ) üreteceğinizi söylüyor.

4. Arkanıza yaslanın. Amerikan Dermatoloji Akademisi (AAD), geceden sonra belli noktalarda uyuyanların ” uyku çizgileri – cildin yüzeyine kazınmış kırışıklıklar” oluşturduğuna ve uyandığınızda kaybolmadığına dikkat çekiyor . yanaklardaki ve çenelerdeki kırışıklıklar, yüzü aşağıya bakan uyku yüzünüze kaşlanmış bir kaş verirken kırışık oluşumunu azaltmak için sırt üstü yatabilirsiniz.

5. Gözünüzü korkutmayın – gözlüklü okumaya başlayın! AAD, tekrarlayan yüz hareketi (kaş gibi) yüz kaslarının üstesinden gelip cildin yüzeyinin altında oluk oluşturduğunu söylüyor. Bu oluk sonunda kırışık olur. Ayrıca önemlidir: Güneş gözlüğü takın . Yaklaşık cildi koruyacak gözlerden gelen güneş hasarı – ve daha fazla şaşı sizi korumak.

7. Daha fazla balık yiyin – özellikle somon balığı. Sadece somon (diğer soğuk su balıklarıyla birlikte) büyük bir cildin yapı taşlarından biri olan büyük bir protein kaynağı değil aynı zamanda omega-3 olarak bilinen esansiyel bir yağ asidi için mükemmel bir kaynaktır. Perricone, gerekli yağ asitlerinin cildi besler ve onu dolgun ve genç tutarak kırışıklıkların azalmasına yardımcı olduğunu söyler.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KONULAR

YORUM GÖNDER

  • İsim
  • Eposta
  • Yorum

YORUMLAR (0 )